Ogrzewanie gazem płynnym to znakomita alternatywa dla innych metod grzewczych ze szczególnym wskazaniem na ogrzewanie gazem ziemnym, do którego nie każdy ma dostęp. Na przeszkodzie staje zwykle brak odpowiedniej infrastruktury. Niemniej gaz płynny ma sporo zalet, za które jest wysoko ceniony.
Gdzie znajduje zastosowanie gazem ziemnym?
Jednym z największych atutów ogrzewania gazem płynnym jest jego wszechstronność i uniwersalność. Instalacje zbiornikowe służą nie tylko do ogrzewania gospodarstw domowych. Znajdują też zastosowanie w rolnictwie, budownictwie, hotelarstwie, gastronomii oraz w różnych dziedzinach przemysłu. Takie możliwości wynikają w głównej mierze z tego, że ogrzewanie na gaz płynny nie wymaga żadnej specjalnej infrastruktury. Instalację zbiornikową da się zamontować praktycznie wszędzie – jej montażem oraz konserwacją zajmuje się dostawca omawianego paliwa grzewczego.
Jakie zalety ma ogrzewanie gazem ziemnym?
Klienci firmy Amerigas, jednego z najważniejszych dostawców gazu płynnego na polskim rynku, cenią ogrzewanie gazem płynnym przede wszystkim za wygodę. Jest ono praktycznie bezobsługowe – użytkownik musi jedynie ustawić stosowne parametry kotła grzewczego. Zbiornik można bez problemu dopasować do konkretnych potrzeb, jeśli chodzi o jego pojemność i rodzaj. W gospodarstwach domowych zastosowanie znajdują nieduże zbiorniki, których pojemność nie przekracza 7 m3 – oznacza to, że nie wymagają one pozwolenia na budowę. Wysokiej jakości gaz płynny to wydajne paliwo, które spala się praktycznie w całości. Nie powstają przy tym szkodliwe dla środowiska substancje, jak ma to miejsce np. w przypadku palenia węglem.
Ogrzewanie gazem ziemnym – o czym pamiętać?
Decydując się na montaż instalacji zbiornikowej, należy wybrać sprawdzonego i doświadczonego dostawcę posiadającego zezwolenie na świadczenie tego typu usług. Pomimo tego, że przy zakładaniu domowej instalacji raczej nie trzeba mieć pozwolenia na budowę, obowiązkowe jest zgłoszenie tej inwestycji stosownym organom.